TRÉNINK ČERVENEC – ZÁŘÍ 2020

O tréninku v tomto období mohu výjimečně říct, že byl velmi povedený. Objemy v každém měsíci začínaly číslicí 4, konkrétně – červenec 430 km, srpen 404 km, září 400 km. Navíc těmto objemům nechyběl intervalový trénink, tempový trénink ani dlouhé běhy, samozřejmě přizpůsobené mé věkové kategorii.

V červenci a srpnu jsem běhal poctivě šestkrát týdně a dohromady to bylo 52 dnů, kdy jsem vyběhl. V pěti červencových týdnech jsem odběhal 5 intervalových tréninků (úterky) a 5 dlouhých běhů (31 km, neděle). Pro tempový trénink jsem si našel zvlněný terénní okruh dlouhý asi 12,5 km a ten jsem po rozklusání absolvoval v tempu kolem 4‘45‘‘/km. Tempa jsem běhal obvykle ve čtvrtek, nebo v pátek, v červenci jsem je běžel třikrát. Na nedělní třicítky jsem nastupoval docela unavený a zvládal jsem tempo kolem 5‘30‘‘ až 5‘40‘‘/km. Objemy po týdnech vypadaly takto: 81 km, 105 km, 97 km, 102 km a 101 km.

První týden v srpnu byl úplně stejný – 99 km, ve druhém týdnu jsem IT na dráze vyměnil za výběhy kopců 5 × 1 km – celkem 102 km. Ve třetím týdnu jsem zopakoval výběhy kopců, s tempovým během jsem se dostal až na 4‘35‘‘/km a poprvé místo třicítky běžel jenom 22 km – celkem 87 km. Čtvrtý týden jsme byli na dovolené, kde jsem zvládl 6 ranních běhů kolem Labe v různém tempu – 73 km. S ohledem na blížící se Barokomaraton to možná bylo málo, možná do toho chtělo ještě pár dnů šlapat, ale nevěřím, že by jeden slabší týden mohl zkazit jinak bezvadnou přípravu.

První týden v září byl ve znamení ladění formy na sobotní závod, takže klasicky 10 km, 9 km, 8 km, v pátek volno a děj se vůle boží. O průběhu Barokomaratonu jsem už psal dřív – s výkonem nemůžu být spokojen. I s nedělním výklusem jsem naběhal 78 km. Druhý týden v září jsem byl docela rozbitej a vyběhl jenom čtyřikrát, sobotních 18 km jsem už ale zvládl v tempu 5‘07‘‘/km a nedělních 21 km dokonce 4‘57‘‘/km – celkem 62 km. Třetí týden jsem opět začal běhat do a z práce a za 6 dnů jsem odběhal 10 běhů a natočil 122 km. Poslední týden jsem kvůli dešti běžel jenom pětkrát – 79 km. Do konce září zbývali jenom 3 dny a já jsem zjistil, že mám na kontě jenom 341 km. Obliba kulatých čísel způsobila, že jsem si za pondělí, úterý a středu postupně připsal 24 km + 21 km + 14 km a celkový měsíční objem dorovnal na 400 km.

Na koci října se v Plzni měla běžet stovka, která se měla běžet už koncem března a opět byla přesunuta na 5. 12. 2020. Ještě je ve hře Pilsen Trail Krkanec, plánovaný na 14. 11. 2020, popřípadě Vánoční maraton kolem Boleváku. Uvidíme, jak nakonec vše dopadne, každopádně plánuji při dobrém zdraví běhat dál a vypadá to, že počet mých naběhaných kilometrů v letošním roce bude rekordní a pokusím se o číslovku pěkně kulatou.