PANEVROPSKÝ PŮLMARATON POBĚŽOVICE 2013

Tenhle závod je moc pěkný. Běží se z bavorského městečka Stadlern do Poběžovic, krásnou přírodou Českého lesa v prostředí bývalé železné opony. Tým pořadatelů na čele se starostou obce Poběžovic připravuje tuto akci velmi dobře, prostě to dělají srdcem. Za pár korun startovného dostanete vše, co k závodu patří – tričko, jídlo, pití i odvoz autobusem na start do Stadlernu. Půlmaraton se běží o víkendu, kdy je v Poběžovicích pouť a výstava domácích zvířat – program pro váš doprovod. Kašna v prostoru cíle ke zchlazení horké hlavy je třešničkou na dortu.

58

Mně se navíc zdálo, že celý závod se běží z kopce. Rozhodně tam byl i kopec, na který bylo třeba vyběhnout, ale po něm následoval velmi dlouhý seběh a závěrečná rovněž dlouhá rovinka. S časem 1:37:04 jsem byl spokojen, v celkovém pořadí 21. a v kategorii 4. místo. Tento závod běžel i můj guru a taky obyvatel Záluží, Kosťa, který mi nadělil 7 minut a v kategorii skončil na 2. místě.